Příslušenství


Prodáváme a montujeme příslušenství VK VACOVSKÝ, SCHIEDEL, SKORSTEN a RICOMGAS používáme i příslušenství dalších výrobců: EKON EXHAUSTO. Všechny námi dodávané komínové systémy jsou certifikovány a mají prohlášení o shodě.

Spolupracujeme s krbaři a topenáři na návrhu a realizaci komína, kouřovodu a příslušenství pro krb, krbová kamna, nebo třeba kotel plynový či na pevná paliva. Poradíme s umístěním spotřebiče.

Kouřovody

Prodáváme a montujeme jedno i vícevrstvé kouřovody pro tyto spotřebiče:

  • Plynové spotřebiče –  s přirozeným tahem, přetlakové turbo a kondenzační kotle
  • Spotřebiče na pevná a kapalná paliva – přetlakové a s přirozeným tahem, kotle, krby, krbová kamna, apod.

Provádíme dopoje krbů, krbových a kachlových kamen i přímo pro krbaře a kamnáře.

Kouřovody montujeme v materiálu hliník, nerez, plast, ocelové černé, šedé. Vždy certifikované, v kvalitě a provedení potřebném pro daný spotřebič.

podrobnostiKouřovody

Komínová dvířka

Prodáváme a montujeme dvířka:

  • Betonová dvířka se zámkem – vhodná především do vlhkého prostředí a pro pevná paliva. Na rozdíl od ocelových nehrozí jejich koroze při delším intervalu čištění, ani poškození agresivními sazemi z pevných paliv.
  • Pozinkovaná třívrstvá dvířka – určena především pro kovové třívrstvé komíny na plynná paliva jako vnější kontrolní otvor.
  • Nerezová třívrstvá dvířka – prakticky totožné provedení jako pozinkovaná, ovšem v nerez materiálu, určena pro kovové třívrstvé komíny na všechny druhy paliv, jako vnější i vnitřní kontrolní otvor.
  • Plastová dvířka– různé velikosti – především pro kontrolní otvory při vložkování komínů pro plynové spotřebiče a ventilace.

podrobnostiKomínová dvířka

Detektory CO a kouře

Oxid uhelnatý CO je bezbarvý plyn bez chuti a zápachu, lehčí než vzduch, nedráždivý. Vzniká nedostatečným přístupem kyslíku při spalovacím procesu zvláště u plynových spotřebičů tak může dojít k tvorbě kysličníku uhelnatého při závadě spotřebiče (plynový kotel, plynové topidlo, ohřívač vody, sporák, gril atd.) nebo při nedostatečném přísunu kyslíku do hořáku. Oxid uhelnatý je silně toxický plyn na lidský organismus tím, že znemožňuje přenos kyslíku krví.

podrobnostiDetektory CO a kouře

Řešení této problematiky s Vámi osobně na místě rádi probereme
a zdarma Vám navrhneme nejlepší řešení
Kontaktujte nás: 573 337 214, kontaktní formulář